Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zkoušky ZVOP

12. 7. 2009

Zkoušky ZVOP (herding instinct test)

 

Martínkovice

 

11.7.2009

 

Rozhodčí (judge): Radko Loučka

 

 

Obrazek


 

Setkání s ovečkami byla premiéra pro mě i pro Csokiho, ale jak se později ukázalo, tak za amatéra jsem tam nakonec byla zas jen já. Csoki sice ze začátku moc nechápal, co jsem si to na něj zase vymyslela, poskakoval kolem mě a zuřivě štěkal, ale nakonec mu to docvaklo a začal obíhat košár. Po té co jsme zvládli poslušnost u košáru jsme mohli postoupit do dalšího levelu s ovcemi mimo košár.

Měla jsem trochu strach z toho, aby Csoki do ovcí moc nešel, ale myslím, že si vedl skvěle, nicméně pan rozhodčí měl jiný názor a Csoki vlohy nemá, respektive takhle to neřekl, ale zkoušku nám nedal.

 Obrazek

Nicméně ostatní Csokiho velmi chválili a byli jsme pozváni na tréninky pasení nedaleko Hradce Králové, abychom se mohli naučit pást a zkusit vlohy znovu.

 

Jak to vypadalo (a nejspíš vypadat nemělo) se můžete podívat zde, zatím bez zvuku, snad to brzy upravím.

 

 fotogalerie od Josefa Škůrka zde

fotogalerie od Kuby Horskýho zde

 

*

 

It was the first meeting with sheeps for both of us. Later I noticed that I’m the only one amateur again. Ok, at first Csoki don’t know what I want to him, he barking a lot and jumping around me. But he understood very quickly and started to run around the fence.

Later we could try to herd with sheep out of the fence. In my opinion he did it very well, however the judge had a different one.

So Csoki didn’t pass this exam..

 

On the other hand, Csoki was amazing for other people there and we gave a chance to train near Hradec Králové.

 

 

here you can see our herding instinct test ,  here is photogallery from Josef Škůrek and here from Jakub Horský