Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pátrání Kornatice 14. 11. 2010

24. 11. 2010

Dne 4. 11. 2010 pan V. Dušek odjel z bydliště v Rokycanech neznámo kam na kole a již se nevrátil. Vzhledem k tomu, že se jednalo o cyklistu, plocha předpokládaného výskytu byla obrovská. Rodina, které se stále nedařilo pohřešovaného najít, požádala o pomoc i širokou veřejnost. A tak jsme se díky pozvání M. Brandnera zúčastnili pátrání i my.

Rokycansko nemáme zrovna za rohem a tak náš den začínal velmi brzy. Ještě nebylo ani pět hodin ráno a už jsme vyráželi z HK, po cestě jsme naložili zbytek posádky a v konečném počtu šesti lidí jsme mířili směr Kornatice.

Na místo jsme dorazili kolem osmé, dostali jsme papír s fotkou a popisem pohřešovaného a mapku s terény, které bylo třeba propátrat. Terén o rozloze 2,67km2 jsme dostali my a s úkolem vyloučit možnost výskytu pohřešovaného anebo jej nalézt, jsme mohli vyrazit do terénu. Ten se rozdělil mezi Tjaba a Rockyho, zbytek týmu tvořili navigátoři a pomocníci.

Já byla v týmu s Rockym, a jelikož nejpravděpodobnější výskyt pohřešovaného jsme předpokládali kolem cest, prošli jsme nejdřív cesty a obešli náš terén dokola. Dále jsme pokračovali pásováním napříč terénem. Po zhruba 5h hledání Rocky vykazoval první známky únavy a tak dostal šanci i Csoki, aby ho na chvíli vystřídal. Poslední pásy jsme docházeli již za šera a naší hotovou práci jsme „odevzdávali“ až za tmy.

Bohužel se nám ani jiným týmům, který ten den pátrali, nepodařilo hledanou osobu nalézt. Vzhledem k téměř neurčitelnému místu výskytu hledaného, jsme alespoň pomohli vyloučit další oblast, kde by se mohl nacházet.

Domů jsme si odvezli spoustu kilometrů v nohách a cenné zkušenosti.

 

 ObrazekProstor propátraný naší ZBK (2,67km2): růžová+červená Tjabo, modrá Rocky, žlutá Csoki