Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soustředění Stéblová

9. 7. 2009

SOUSTŘEDĚNÍ NA PÍSNÍKU VE STÉBLOVÉ

28.6. - 6.7.2009

 

Obrazek

 

Jelikož jsem se mohla odpojit od systému až v úterý, vyrazili jsme až v pondělí po pracovní době, nasedli do vlaku a zhruba po čtvrt hodině vystoupili ve Stéblové…a jelikož se hnala pořádná bouřka, nebyla bych to já, abych se nevydala úplně na opačnou stranu a v „lehkém“ deštíku místo jednoho kilometru nenachodila třikrát tolik…nakonec jsem cíle přece jen dosáhla (díky Honzo ), stihla si s ostatními zaštěkat v lese, postavit stan a přejít do režimu dovolená.

 

Vzhledem k téměř podzimnímu počasí, které poslední dobou panovalo, jsme měli to štěstí, že se tento týden dal opravdu nazvat letním soustředění…sic pravda že každý den se nějaká bouřka přehnala, pár vytopeným stanům jsme taky neunikli, ale sluníčka bylo habaděj a přítomný písák se hojně využíval…

 

Během soustředění jsme se hodně věnovali terénnímu vyhledávání, já s Csokim jsem to hodně pojala podle zkoušky RH-E, která nás brzy čeká a zjistila na čem je potřeba zapracovat, a na co si dát pozor a myslím, že vše splnilo svůj účel. Pilovali jsme ovladatelnost, jelikož jsem měla problém udržet psa ve vytyčeném terénu (v plném zápalu hledání figuranta na moje povely moc nereagoval). A jestli jsme pilovali dostatečně se dozvíme již brzy.

A jelikož jsme stanovali hned u vody, nemohl chybět nácvik vodních prací, do toho jsme se moc nepletli, jelikož naše parketa to nebude, ale ti co se připravují na vodní zkoušky se vyřádili do sytosti.

Poslední dva dny, kdy se zastavily bagry, jsme měli možnost si zatrénovat v pískovně, kde byla spousta zajímavých schovek.

 

A nemohu nezmínit „zábavnou hru“, kterou si pro nás Robert na jednu noc nachystal…

Jak by nám nebylo hezky, když jsme seděli u krbu, popíjeli různé nápoje a jedli, krásně utahaní po několika dnech na táboře, jen kdybychom se neděsili chvíle až se přijde Robert a všechno nám zkazí.

Přichystal nám dva terény, který jsme pomocí map a navigace museli najít a následně utvořit rojnici a terén prohledat, celkem jsme pátrali po šesti ztracených dětech (v každém terénu 3). Vybaveni čelovkami a vysílačkami, jsme trochu s obavami z nejistého návratu do pelechů vyrazili na menší tůru na místo prvního terénu. Nakonec jsme našli vše co jsme hledali..k naší spokojenosti i celkem brzy…zmordovaný únavou jsme se vrátili zpět k ohni a už mohli jen diskutovat o účinnosti rojnice versus psovod se psem.

Nakonec jsme uznali, že to byla zajímavá zkušenost a Robertovi bylo vše odpuštěno a těšíme se na další noční hry

 

Tábor byl uzavřen svazovým závodem Železný psovod a Psím triatlonem pro veřejnost.

S Csokim jsme se nedobrovolně závodu zúčastnili taky a v silné konkurenci celých dvou psovodů (včetně mě) jsme vyplavali(100m), vyběhali(1km) a vyjezdili(20km) 1. místo.Obrazek

 

A tak jsme po tomto úmorném úsilí vyrazili zpět domů. Vyzkoušela jsem jaké to je se po týdnu umýt…a padla vyčerpáním do postele..Csoki padl vedle mě a myslím, že spaní dohání ještě teď.

 

 

 

Děkujeme za hezky prožitý týden Kláře, Hance a všem zúčastněným…

 

odkazy na fotogalerie:

 

http://rover.rajce.idnes.cz/Zelezny_psovod_2009/

 

http://nency.rajce.idnes.cz/6.7.2009_ZELEZNY_PSOVOD_-_STEBLOVA/